Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Italia merr masa të reja, testimi për Covid-19 i detyrueshëm për turistët që vinë nga këto shtete

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

725c69c5b0618788790e8efbfebc32f0

Italia ka bërë me dije se testi për Covid-19, për disa shtete do të bëhet i detyrueshëm.

Lajmin e ka bërë me dije ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se për qytetarët që vinë nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja dhe dëshirojnë të futen në Itali duhet të kenë kryer tamponin.

“Sapo firmosa një urdhër të ri që përfshin testimin e detyrueshëm për koronavirus, për ata që vijnë nga Kroacia, Greqia, Malta dhe Spanja.

Ne duhet të vazhdojmë në linjën e kujdesit për të mbrojtur rezultatet e arritura muajt e fundit me sakrificën e të gjithëve.,” shkruan Speranza në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img