Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
2.6kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Italia me shumë VIKTIMA nga koronavirusi, mijëra raste pozitive; Greqia regjistron ulje të shifrave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dd09d34f1e51137a8715d1d0763946b8

Problematike paraqitet situata e koronavirusit në Itali, që prej ditësh shënon qindra viktima dhe mijëra infektime të reja.

Në 24 orët e fundit janë shënuar afro 20 mijë raste pozitive dhe 483 viktima. Numri i përgjithshëm i rasteve pozitive që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 2.257.866 ndërsa ai i viktimave në 78.394.

Screenshot_7_copy.jpg

Nga ana tjetër Greqia ka pësuar ulje të shifrave me Covid-19. Në ditën e fundit janë 799 raste pozitive dhe 32 viktima. Në total janë 144.293 të infektuar dhe 5227 humbje jete.

Screenshot_6_copy.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img