Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Italia me shifra të larta, mijëra infektime dhe qindra viktima, Greqia në të njejtat ‘ujëra’

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1bf065975b83ea6bf13a519e6d9e299c

Situata vijon të jetë e rënduar në rajon sa i përket pandemisë së koronavirusit.

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid-19 347 persona.

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se gjatë ditës së fundit janë shënuar 14,245 raste të reja.

Në Greqi në një ditë e kanë humbur jetën 36 persona, ndërsa janë shënuar 390 raste të reja, 3 për të cilëve janë identifikuar në pikat kufitare.

Deri më tani në Greqi 4,957 persona kanë humbur jetën nga virusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 140,099.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img