Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Italia me rritje GJIGANTE të shifrave të Covid-19, rreth 1000 persona preken çdo orë nga virusi; Britania me ulje DRASTIKE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ba86e2ae4ab44f4fedd8dbd0f3430842

Italia dy ditët e fundit kryeson tabelën e shifrave zyrtare sa i takon pandemisë së koronavirusit.

Dje ishin 20 ndërsa sot gati 23 mijë raste të reja me covid, thuajse 1 mijë të prekur çdo 1 orë. Shteti fqinj është duke prekur në total 3 milionë të infektuar ndërsa me 339 viktimat e fundit numri total ka shkuar në 98.974.

Nga ana tjetër Britania ka shënuar ulje dratike të shifrave pasi ka regjistruar vetëm 6573 raste të reja dhe 242 viktima në 24 orët e fundit.

Screenshot_9.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img