Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Italia kërkon ekstradimin e Bujar Sejdinajt, ‘bosit’ të Ndranghetas për Shqipërinë dhe Ballkanin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

687b24772bf20142ebdfe582344cb024

Italia ka kërkuar ekstradimin e Bujar Sejdinajt, i cili u arrestua një muaj më parë në operacionin ku u godit banda ndërkombëtare e drogës.

Bujar Sejdinaj, i njohur me nofkën “xhaxhai” është “bosi” i organizatës mafioze Ndrangheta për Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor.

Bujar Sejdinaj, është përfaqësues i Ndrangheta-s në Shqipëri dhe në zonën e Ballkanit dhe në veçanti përfaqësuesi i familjes mafioze “Bellocco”.

Ai ka marrë pjesë në blerjen e rreth 20 kg kokainë në Spanjë.

Sejdinaj u arrestuar gjatë një operacioni i cili u zhvillua në të njëjtën kohë në Shqipëri, Itali, Argjentinë e Costa Rica.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img