Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

“Italia foli qartë!”, Meta uron “Koalicionin e djathtë”: Të vendosur për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruar kryeministren e re të Italisë, Giorgia Meloni.

Përmes një postimi në “Facebook”, Meta i ka përcjellë urime qeverisjes së re të Italisë, teksa ka theksuar vendosmërinë e tij për forcimin e mëtejshëm dhe të gjithanshëm të marrëdhënieve mes dy vende dhe popujve tanë.

“Italia foli qartë!

Urimet më të mira Georgia Melonit për fitoren bindëse së bashku në koalicionin e qendrës së djathtës me Matteo Salvini dhe Silvio Berlusconi.

Duke i uruar shumë suksese qeverisjes së re të Italisë mike dhe partnere të rëndësishme strategjike, jemi të vendosur për forcimin e mëtejshëm dhe të gjithanshëm të marrëdhënieve mes dy vende dhe popujve tanë”, ka shkruar Meta.

Udhëheqësja e ekstremit të djathtë Giorgia Meloni shpalli fitoren në zgjedhjet e Italisë dhe është në rrugën e duhur për t’u bërë kryeministrja e parë femër në vend.

Ajo pritet gjerësisht të formojë qeverinë më të djathtë të Italisë që nga Lufta e

Më shumë
spot_img
spot_img