Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
29 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Italia fituese e Eurovision 2021, Shqipëra renditet në vendin e 21-të

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia ka fituar edicionin e 65-të të festivalit europian të këngës 2021.

Italia me grupin muzikor “Maneskin” me këngën “Zitti e Buoni” ka arritur të grumbullojë 524 pikë duke u shpallur kështu dhe fitues të Eurovision 2021.

Në vendin e dytë me 499 pikë u rendit Franca, ndërsa vendi i tretë me 432 pikë shkoi për Zvicrën, e cila përfaqësohej nga këngëtari Gjon Muharremaj, ose me emrin e artistit Gjon Tears, me origjinë shqiptare.

Ndërkohë Anxhela Peristeri që përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizion me këngën Karma, u rendit në vendin e 21-të me 57 pikë në total.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img