Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Italia dhe Greqia vijojnë të kenë shifra të larta të rasteve të reja dhe viktimave me Covid-19

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a114358352df5c22ea3883495bb0bfed

Italia dhe Greqia vijojnë të kenë një numër të madh të rasteve të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë raportuar 14,522 raste të reja dhe 553 vdekje.

Ndërkohë që në Greqi kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, 937 raste të reja dhe 62 persona humbën betejën me virusin vdekjeprurës.

Si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19 të dy vendet kanë kufizuar masat gjatë festave të fundvitit për qytetarët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img