Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Italia dhe Franca po shqyrtojnë heqjen e certifikatës së vaksinimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria italiane po shqyrton mundësinë e heqjes përfundimitare të detyrimit të paraqitjes së certifikatës së gjelbër.

Sipas medive italiane, autoritetet po diskutojnë prej më shumë se një jave me ekspertët vendas për lehtësimin e masave anti-Covid, pasi situata pandemike po vjen drejt përmirësimit atje.

Së fundmi infektimet janë reduktuar ndjeshëm, por falë vaksinimit masiv nuk ka më mbingarkesa të të shtruarve në sptiale. Edhe Franca po rishikon mundësinë e heqjes së pasaportave të vaksinimit, ndërkohë Britania e Madhe do të heqë plotësisht masat javën e ardshme.

Më shumë


spot_img

spot_img