Itali, sekuestrohen 300 kile kokainë me vlerë 30 milionë euro, ishte fshehur në kontenier

Publikuar tek: aktualitet, më 16:12 13-03-2018 Itali, sekuestrohen 300 kile kokainë me vlerë 30 milionë euro, ishte fshehur në kontenier Pamjet e drogës së sekuestruar dhe anija Dimitris C

Kapen në portin e Xhenovas në Itali 300 kile kokainë e pastër.

Droga u gjet në një kontenier me një anije Dimitris C. Droga ishte fshehur në kontenier dhe ishte e destinuar për disa porte evropiane.

Sinjali I parë për prezencë droge në bord erdhi nga kapiteni I anijes, shpjegon prokurori I Genovas Francesco Cozzi. Droga vinte nga Kili, Ekuador, Malta, Itali dhe ndoshta mbërrite në Spanjë. Droga u gjet edhe me ndihmën e qenëve antidrogë, në një anije shumë të madhe si ajo Dimitris C. Sapo u panë pakot plastike u vu re qartë se për cfarë bëhej fjalë.

Në këtë moment, u ndaluan të 28 njerëzit në bordin e anijes për të parë se kush e transportonte drogën me vlerën 30 milionë euro.

Një 40 vjecar nga Tanzania konfermoi përpara autoriteteve se kishte rol në transportin e drogës. Mbetet për tu bërë e qartë se kush do të ishte destinacioni final I drogës, ndoshta Spanja meqënëse anija do të shkonte në Barcelonë dhe më pas Valencia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita e verës vjen me shtërngata, ja qytetet e rrezikuara nga përmbytjet
EKSKLUZIVE/ Flet Toni, djali i OFICERIT të vrarë me 7 plumba: Ja kush e urdhëroi VRASJEN më 13 mars (Nxjerr EMRAT E POLITIKANËVE- Fiset Çapja-Mema) »
Article Logic
Execution time: 0.013570070266724
array(1) { ["section"]=> string(94) "itali-sekuestrohen-300-kile-kokaine-me-vlere-30-milione-euro-ishte-fshehur-ne-kontenier-113137" }