Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Itali nën pushtetin e ujit, prurjet shembin urën në Melissi (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

668d04cde8a339ae75a91f877745bb14

Shirat e dendur që kanë përfshirë Italinë në orët e fundit kanë shkaktuar pasoja të mëdha.  

Shumica e qyteteve janë përmbytur, me mediat vendase që bëjnë të ditur  se sipas shërbimit të urgjencës qyteti i Crotones është një nga vendet më të goditur dhe ekipet e shpëtimit po përpiqen të ndihmojnë popullsinë.

Nga mediat përtej Adriatikut raportohet se një urë është shembur në komunën e Melissit ku fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Në Napoli, kisha historike e Santa Chiara u dëmtua nga një stuhi. Shi të dendur priten të regjistrohen edhe në fillimin e javës tjetër në Campania, Kalabri dhe Siçili. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img