Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Itali, dështon zgjedhja e presidentit në raundin e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mattarellas, nuk arriti të marrë 2/3 e votave në raundin e pare të votimeve në Parlamentin Italian.

Në tre votimet e para duhen votat e dy të tretës së Parlamentit, ndërsa nga vota e katërt e tutje mjafton shumica aboslute, praktikisht 505 vota.

Ish-presidenti Napoletano, dha dorëheqjen për arsye moshore.

Ai është plot 80 vjeç dhe është zgjedhur dy herë president i Italisë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img