Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Itali/ Arrestohen dy shqiptarë me 5 kile kokainë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë 29 dhe 31 vjeç u arrestuan nga Policia italiane në Milano, me akuzën e trafikimit dhe të shpërndarjes së 5 kileve kokainë. Ata janë 31 vjeçari E.M., pa leje qëndrimi dhe 29 vjeçari Dardan Lushakaj, me leje të skaduar dhe precedentë mëparshëm.

Agjentët e Skuadrës Lëvizëse Anti-drogë i bllokuan në rrugën  “ Lorenteggio “, ndërsa dilnin nga një hyrje e fshehtë e garazhit, pasi kishin parkuar makinën e tyre.

Dy të rinjtë shihen në video të dalin të qetë nga makina e tyre me çantën me kokainë për të dalë jashtë garazhit. Nuk janë aspak në dijeni se kanë qenë të përgjuar, por efektivët anti-drogë të Italisë duket se i vëzhgonin prej disa kohësh.

Në çantë kishin drogën, por edhe dy pjesë të tjera të drogës u gjetën në veturën e tyre. Pronari i garazhit tha se nuk i njihte fare personat e arrestuar.

Policia po heton ende për të parë nëse bashkëpunonin në rrjet me të tjerë.

 

[iframe id=”embed_video_ansa” width=”628″ height=”387″ src=”http://www.ansa.it/sito/video/getEmbed.html?r=0&w=628&as=0&v=31c081abfa583aabb000cf48f4354c86.flv&p=/webimages/img_620x438/2015/3/13/6d7cbd9e24eae0ebe259d5d3cf85e9ee.jpg&t=” marginwidth=”0″ marginheight=”0″ hspace=”0″ vspace=”0″ frameborder=”0″ scrolling=”no” allowfullscreen ]
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img