Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

ISP vlerëson Partinë Socialiste: Lajm i mirë që nuk rikandidoi Vangjush Dakon, se është non-grata! Të ndiqet dhe nga të tjerët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Instituti i Studimeve Politike (ISP) vlerëson Partinë Socialiste për mos-kandidimin e Vangjush Dakos në garën për anëtarësinë e Partisë. Ish-kryebashkiaku socialist i Durrësit është në listën e zezë të Amerikës, si person i shpallur non-grata.

“Koha për politikë (më) të pastër”, shkruan ISP, ndërsa thotë se kjo praktikë duhet të ndiqet dhe për raste të tjera në politikën shqiptare, për personat e shpallur non-grata.

“Lajm i mirë që PS nuk rikandidoi për kryesi ish kryetarin e bashkisë Durrës, tashmë në listën e zezë amerikane. Nga sot ai e humbet edhe pozitën zyrtare politike. Një praktikë e vonuar, por e nevojshme që duhet ndjekur për të gjithë të ngjashmit. Koha për politikë (më) të pastër”, shkruan Instituti i Studimeve Politike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img