Tirana
few clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
1.5kmh
20 %
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Islanda i pret krahët Shqipërisë, kuqezinjtë nuk dinë të fitojnë as me 10 lojtarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbyllet ndeshja në Air Albania. Goli në frymën e fundit të Islandës pllakos heshtjen në stadiumin kombëtar me kuqezinjtë që tashmë dalin kokulur nga fusha.

 

Pjesa e parë e dominuar totalisht nga kuqezinjtë sidomos pas kartonit të kuq të Gunnarsson në minutën e 10. Në të 35-ët, Ermir Lenjani do të shënonte golin e parë të sfidës pas një krosimi fantastik të Uzunit.

 

Pjesa e dytë nisi me uljen e ritmit të Shqipërisë dhe në momentin kur skuadrat u bën gati të dalin, vjen goli i islandezëve. Shqipëria mbyll kështu rrugëtimin në Nations League në vendin e tretë në grup dhe falenderon UEFA-n për përjashtimin e Rusisë.

Më shumë
spot_img
spot_img