Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

ISIS sulmon qytetin naftë-prodhues Kirkuk

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

 

Militantët e ISIS kanë tashmë nën kontroll Maktab Khalid, një krahinë fare pranë qytetit të Kirkukut. Raportohet se po ndodh një përleshje e rëndë me trupat e Peshmerga që ndodhen në qytetin e Kirkukut dhe janë të angazhuara për mbrojtjen e tij.

 

Sipas burimeve ndër të vrarët është edhe operativi më i lartë i brigadës ushtarake Peshmerga Gjenerali Shirko Fateh.

Një grup tjetër i ISIS ka sulmuar në të njëjrën kohë një hotel të braktisur në Kirkuk, i cili përdorej si selia e policisë locale. Mendohet se ISIS e ka blinduar hotelin duke vendosur armatime të rënda si dhe snajpera në taracën e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img