Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

ISIS paralajmëron frikshëm, pas sulmit në Manchester kërcënon për një tjetër akt makabër gjatë muajit të Ramazanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Oragnizata terrorriste ISIS e cila ka marë përsipër disa nga sulmet më të rënda që janë kryer së fundmi ka paralajmëruar sërish një tjetër goditje të fortë gjatë muajit të shenjtë ramazanit.

“Ku janë luanët e luftës?” është tuitulli i deklaratës së ISIS i cili më pas vijon, “Do çojmë përpara një luftë totale për të goditur të pabesët në Europë gjatë Ramazanit”.

 ISIS fton “vëllezërit myslimanë në Europë të sulmojnë europianët në shtëpitë e tyre, në tregje, në rrugë dhe kudo”. Teksa i referohën sulmit që ndodhi disa ditë më parë ata bëjnë sërish thirrje për një tjetër akt makabër, teksa thonë se do të shpërblehen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img