Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

ISIS, mesazh xhihadistëve në Europë: Godisni dhe vrisni jomyslimanët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër mesazh alarmues ka ardhur nga militantët e Shtetit Islamik të formuar në territorine  Irakut dhe Sirisë, që bën thirrje për të tjera akte terroriste në vendet e Europës. Në fokusin e militantëve të ISIS, kanë qenë të ashtuquajturit “Ujqër të vetmuar”.

Me këtë pseudonim janë pagëzuar ata terroristë të shkëputur nga qelizat radikale dhe që befasojnë opinionin ashtu siç bënë në Paris dhe Bruksel e që janë cilësuar si tepër të rrezikshëm. Mesazhi është titulluar “Die in your rage”(Vdis në zemërimin tënd).

“Goditini pa mëshirë jo myslimanët në territoret e tyre dhe kudo që ndodhen. A e keni parë se çfarë kanë bërë vëllezërit tanë në Francë, Australi dhe Belgjikë? E keni parë se çfarë bën një mysliman i vetëm, ndaj Kanadasë dhe Parlamentit të këtij shteti” pyeti me ironi në mesazh, zëdhënësi i ISIS, Abu Muhammad Al Adnani duke iu referuar sulmeve terroriste të muajve të fundit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img