ISIS kërcënon Putin: Do të vijmë në Rusi dhe do t`ju vrasim në shtëpitë tuaja

Publikuar tek: bota, më 09:33 01-08-2016 ISIS kërcënon Putin: Do të vijmë në Rusi dhe do t`ju vrasim në shtëpitë tuaja

Ekstremistët e ISIS në një video rreth 9 minuta të publikuar në You Tube i bejnë thirrje anëtarëve të grupit të kryejnë sulme në Rusi.

Në video shihet një person i maskuar i cili thotë:

“Dëgjo Putin, ne do të vijmë në Rusi dhe do t`ju vrasim në shtëpitë tuaja. Vëllezër, shkoni në xhihad, luftoni kundër tyre dhe vrisni ata”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si ia doli 28-vjeçari të përfundojë i pari lojën ‘’Pokemon Go’’
Ngjarja e pazakontë: Adoleshetët të akuzuar për vrasje, midis tyre një 12 vjeçar »
Article Logic
Execution time: 0.011987924575806
array(1) { ["section"]=> string(82) "isis-kercenon-putin-do-te-vijme-ne-rusi-dhe-do-t-ju-vrasim-ne-shtepite-tuaja-48342" }