Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

ISIS-Japonisë: Paguani 200 milion $ ose do vrasim 2 pengjet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëpërmjet një video kërcënuese, grupi terrorist i ISIS ka kritikuar vendimet e qeverisë japoneze për të ndihmuar vendet të cilat luftojnë kundër shtetit islamik. Në video, ISIS kërcënon se do të ekzekutoj dy pengjet japonezë në rast se nuk paguhen 200 milionë dollarë brenda 72 orëve.

Ministria e Jashtme e Japonisë ka konfirmuar për BBC ekzistencën e kësaj video, por ka refuzuar të komentojë më tej këtë çështje.

Pengjet janë bërë një mjet kyç i ISIS për të bërë presion ndaj qeverive botërore apo për të përcjellë mesazhet e tyre terroriste.

Grupi radikal islamik deri më tani ka pushtuar një sipërfaqje të konsiderueshme territoresh në Siri dhe Irak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img