“ISIS do të jetojë gjithnjë”, ja çfarë mbante në furgon terroristi i sulmit në Manhattan

Publikuar tek: bota, më 18:29 01-11-2017 “ISIS do të jetojë gjithnjë”, ja çfarë mbante në furgon terroristi i sulmit në Manhattan

Sayfullo Habibullaevic Saipov, terroristi 29 vjeçar me origjinë nga Uzbekistani kishte lidhje të hershme me ISIS. 29-vjeçari la 8 të vdekur mbremjen e djeshme, pasi përplasi turmën e njerëzve në një pistë biçikletash, në lagjen Manhattan, në New York.

Agresori ndodhet ende në spital nënëmasa të rrepta sigurie, pasi u plagos në këmbë nga policia gjatë sulmit.

Ndërkohë, në furgonin që u krye sulmi hetuesit gjetën shënime të 29-vjeçarit që betohej për besnikëri të plotë ndaj Shtetit Islamik.

“ISIS do të jetojë gjatë”, ishte një prej shënimeve të gjetura. Ndërsa kishte edhe shumë shënimme të tjera ngjashme në gjuhën arabe si dhe flamuj të ISIS.

d2_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjashtë vite burg për shqiptarin e kapur me 80 mijë paund kokainë (Emri)
Vdes në gjumë këngëtari i njohur »
Article Logic
Execution time: 0.012303113937378
array(1) { ["section"]=> string(91) "isis-do-te-jetoje-gjithnje-ja-cfare-mbante-ne-furgon-terroristi-i-sulmit-ne-manhattan-97996" }