Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

ISIS deklaron xhihad mbi Rusinë dhe Vladimir Putin (Video e plotë)

Lajme të ngjashëm

Shteti Islamik ka publikuar një video të re ku i bën thirrje militantëve të vetë të nisin luftën e shenjtë, xhihadin, në Rusi.

“Dëgjo Putin, ne do të vijmë në Rusi dhe do t’ju vrasim në shtëpitë tuaja”, dëgjohet të thotë një terrorist i maskuar teksa nget makinën në shkretëtirë.

“Vëllezër, kryeni xhihadin luftojini dhe vritini ata”, thotë ai më pas. Në video duken persona të armatosur që sulmojnë automjete lufte dhe mbledhin armë në shkretëtirë.

 

Më shumë