Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ishte tmerri i qytetarëve në Tiranë, ekstradohet nga Kosova hajduti i famshëm Markeljan Cungu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është ekstraduar nga Kosova 24-vjeçari Markeljan Cungu pasi është dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me 25 vite  burgim, për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë, “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Plagosja e lehtë me dashje”.

Ai u arrestua në dhjetor të vitit 2020 në Kosovë, pasi dyshohej si autori i grabitjes me armë në Allias ku plagosi çiftin Petrit dhe Afërdita Laze në 19 janar 2020.

Në bashkëpunim me Fatjon Mertenikajn, Cungu u fut në banesë për të vjedhur dhe qëlloi me armë çiftin e bashkëshortëve.

Që në moshë të vogël, Markelian Cungu është arrestuar dhe liruar disa herë nga policia, për shkak të vjedhjeve dhe grabitjeve që ai bënte në Tiranë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img