Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

“Ishte seksizëm i pastër”, ja çfarë vizatoi deputeti i PS në Kuvend që bëri Flutura Açkën t’i tërhiqte vëmendjen

Lajme të ngjashëm

Senaca e djeshme maratonë është shoqëruar me debate të ashpra jo vetëm mes opozitës dhe maxhorancës, por dhe vetë PD.

Deputetja e PD, Flutura Açka i tërhoqi vëmendjen deputetëve të PS, për një vizatim të bërë me dorë nga ta duke thënë se ishte “seksizëm i pastër”.

Ajo nuk përmendi emra, por kamerat në Kuvend kanë kapur që deputeti Toni Gogu ka vizatuar një rrush, që sipas saj edhe pse mund të ishte një veprim i bërë me humor, ishte seksist.

“Më bëri përshtypje një dizajn që bërën kolegët e mi, mund ta ketë kapur kamera, sigurisht që mund të jetë në kuadrin e humorit, por është seksizëm i pastër. Po flasim për verën, unë mendoj që nuk janë dehur, po mendoj se po flasim dhe nuk po pimë. Herë tjetër bëni kujdes…,”-tha ajo.

 

Më shumë