Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Ishte rëndë, por kishte ngecur në Mikonos, 19-vjeçarja shtatzënë nga Puka dërgohet në spital me avion qeveritar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

55c5a6e8f09c5f0a1bab90218ee912b9

Adelina Gjeloshi, një 19-vjeçare nga Puka kishte mbetur në ishullin e Mikonosit, në Greqi, në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Vajza ishte shtatzënë dhe duhej transportuar menjëherë në spitalin e Athinës, por fluturimet janë ndërprerë dhe kjo u duk e pamundur.

Mediat greke bëjnë me dije sapo Zyra e Kryeministrit të Greqisë është njohur me rastin në fjalë nga kryebashkiaku i Mykonos ai ka urdhëruar që të vihej në dispozicion për të transportuar emigranten shqiptare avionin qeveritar.

Avioni ka shkuar dhe ka mundur të transportojë drejt spitalit emigranten shqiptare nga Puka. Mësohet se vajza 19 vjeçe është jashtë rrezikut për jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img