Ishte rëndë, por kishte ngecur në Mikonos, 19-vjeçarja shtatzënë nga Puka dërgohet në spital me avion qeveritar

Publikuar tek: rajon, më 22:18 21-11-2020 Ishte rëndë, por kishte ngecur në Mikonos, 19-vjeçarja shtatzënë nga Puka dërgohet në spital me avion qeveritar

Adelina Gjeloshi, një 19-vjeçare nga Puka kishte mbetur në ishullin e Mikonosit, në Greqi, në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Vajza ishte shtatzënë dhe duhej transportuar menjëherë në spitalin e Athinës, por fluturimet janë ndërprerë dhe kjo u duk e pamundur.

Mediat greke bëjnë me dije sapo Zyra e Kryeministrit të Greqisë është njohur me rastin në fjalë nga kryebashkiaku i Mykonos ai ka urdhëruar që të vihej në dispozicion për të transportuar emigranten shqiptare avionin qeveritar.

Avioni ka shkuar dhe ka mundur të transportojë drejt spitalit emigranten shqiptare nga Puka. Mësohet se vajza 19 vjeçe është jashtë rrezikut për jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri shqiptar në Kosovë tregon pse po rriten shifrat nga Covid: Rastet pozitive dhe rastet e vdekjeve po shtohen…(E PLOTË)
»
Article Logic
Execution time: 0.012643098831177
array(1) { ["section"]=> string(116) "ishte-rende-por-kishte-ngecur-ne-mikonos-19-vjecarja-shtatzene-nga-puka-dergohet-ne-spital-me-avion-qeveritar-228648" }