Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ishte në Saurrelin e babait kur shembën murin e ambasadës, Rikeli feston ditëlindjen në Sauk me presidentin Meta: Duke pritur ndeshjen e kuqezinjve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rikel Bodinaku ishte vetëm 3 muajsh kur në 2 korrik 1990 babai i tij shembi me Saurrel murin e ambasadës gjermane.

Sot ata nuk janë në emigrim, por në Sauk, aty ku Meta ka shkuar sot t’i kthejë urimin e ditëlindjes Rikelit.

Të qeshur dhe gati për të parë ndeshjen e kuqezinjve, Meta shprehet i lumtur se sot ai dhe familja e tij nuk mendojnë të largohen nga vendlindja.

Shënimi i Metës

Dje Rikeli më uroi mua për ditëlindjen. Sot është kënaqësia ime të uroj Rikelin në shtëpinë e tij për ditëlindjen.

Rikeli është “foshnja” e Demokracisë pasi hyri tre muajsh në Ambasadën Gjermane, më 2 korrik 1990, me “Saurelin”, që shembi murin, falë babait të tij, Ylli Bodinakut.

Jam i lumtur që ai as nuk e mendon të largohet nga Shqipëria dhe beson te Demokracia.

Nga Sauku, duke pritur ndeshjen e kuqezinjve, ju urojmë dhe atyre fitore!

2 7
3 4

Më shumë

spot_img
spot_img