Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Ishte në pension, por u rikthye për të shërbyer në Infektiv, mjeku Kraja preket nga koronavirusi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre ditë më parë, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se mjeku i njohur, prof. Dhimitër Kraja ishte rikthyer në Spitalin Infektiv për të ndihmuar në “luftën” ndaj koronavirusit.

Mirëpo sot doktor Kraja rezulton i prekur nga virusi famkeq, covid-19. Lajmin e ka bërë me dije në “Open”, mjeku i mirënjohur Pëllumb Pipero.

Eni Vasili: A është e vërtetë që ka drejtues spitali të shtuar në Infektiv?

Pëllumb Pipero: Drejtues spitali nuk ka sepse drejtuese është profesoreshë Najada. Por është shtruar profesor Dhimitri (Dhimitër Kraja) që ka qenë shef i spitalit. Profesor Dhimitri u rikthye në detyrë pasi kishte dalë në pension. Mesa di është shtruar dje dhe ka shenja të lehta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img