Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Ishte në kërkim se falsifikonte tamponët, arrestohet në Qafë-Thanë 41 vjeçari nga Tirana: Po tentonte të dilte nga Shqipëria

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 41 vjeçar është arrestuar nga Policia, pasi ishte shpallur në kërkim për falsifikimin e rezultateve të tamponave të covid-19. Ky shtetas, ka tentuar të dalë nga Shqipëria përmes doganës së Qafë-Thanës.

“Në kuadër të operacionit të koduar “Tamponi”, u bë ekzekutimi i urdhërit të ndalimit të shtetasit E. K., 41 vjeç, banues në Tiranë, i shpallur në kërkim për veprat penale “Falsifikimi i dokumentave”, “Falsifikimi i dokumentave shëndetësore”, “Falsifikimi vulave dhe stampave dhe formularëve dhe “Prodhim i mjeteve për falsifikimin e dokumentave”. Ky shtetas është kapur nga shërbimet e PKK Qafë-Thanë në tentativë për të dalë nga territori i Rrepublikës së Shqipërisë”, njofton Policia.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img