Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Ishte me familjen në makinë, shoferi që u nxori pistoletën protestuesve në Paskuqan është truproja i Lindita Nikollës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një incident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme gjatë protestës së banorëve të Paskuqanit, të cilët kishin dalë për të kundërshtuar shembjen e banesave të tyre.

Në një moment protestuesit kanë nisur të sulmojnë një makinë, duke pretenduar se ai i kishte sharë. Edhe se në makinë kishte fëmijë protestuesit kanë qëlluar me grushta e shkelma makinën, pikërisht në atë moment shoferi i mjetit ka nxjerrë armën.

Policia ndodhej në vendngjarje dhe protestuesit i kanë kërkuar efektivëve që ta ndalojnë personin e armatosur, por ata nuk kanë ndërhyrë duke e lënë të largohet.

Mësohet se shoferi është Euglen Benga, truproja i kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Në makinë ka qenë i veshur civil dhe ndodhej në mjet me familjen e tij kur u sulmua.

Më shumë


spot_img
spot_img