Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ishte me Covid, ndërron jetë një nga mjekët më të mirë korçarë; djali i doktorit të njohur Sotir Polena

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjekësia shqiptare sot ka humbur një njeri me vlera, një profesionist që përpos punës së tij të palodhur, njihej edhe si një njeri dhe qytetar model. Mjeku i njohur gjinekolog Adhon Polena ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e Covid.

Të gjithë e njohir si një nga gjinekologët më të mirë të Korçës, një ikonë të qytetarisë. Ai u nda nga kjo botë në moshën 75-vjeçare, pasi nuk mundi ta mposhtë dot virusin e rrezikshëm.

Doktor Adhoni do të mbahet mend si një nga intelektualët korçar, një familjar me vlera dhe një qytetar i rrallë. Adhon Polena është djali i doktorit të njohur Sotir Polena.

dok 1
Adhon Polena

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img