Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Ishte kthyer në tmerrin e dyqaneve, kapet hajduti 17-vjeçar në Tiranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3213fa58113c03f79684a882f21a56ba

Policia ka arrestuar një 17-vjeçar i cili dyshohet se është autori i katër vjedhjeve në qarkun e Tiranës.

Në pranga ka rënë 17-vjeçari me iniciale K. S., i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky person është autor i 4 vjedhjeve.

 Njoftimi i policisë:

Në pranga edhe 3 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Nr. 3, në vijim të punës për parandalimin dhe zbardhjen e vjedhjeve, identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, arrestuan në flagrancë shtetasin K. S., 17 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga shërbimet e Policisë, shtetasit K. S. iu gjet një sasi me lëndë narkotike kokainë. Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është autor i 4 vjedhjeve, konkretisht:

Më datë 05.01.2021 ka vjedhur një sasi parash dhe produkte të ndryshme në supermarketin e shtetasit J. Gj.;

Më datë 04.01.2021 ka vjedhur produkte të ndryshme në supermarketin në pronësi të shtetasit B. H. dhe në marketin në pronësi të shtetasit L. Gj.;

Më datë 30.12.2020 ka vjedhur 10 aparat celular dhe 2 iPad në dyqanin e shtetasit M. N.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img