Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Ishte e pavaksinuar, e reja në Gjirokastër rezulton me variantin DELTA, zbulohet ku u infektua

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 23-vjeçare nga Gjirokastra është konfirmuar pozitive me variantin Delta, të koronavirusit.

Mësohet se vajza e re kishte shkuar për pushime në Greqi dhe kur është kthyer ka shfaqur simptoma të këtij varianti, ndërsa pas kryerjes së testit ka rezultuar e infektuar me variantin Delta.

23-vjeçarja rezultoi se nuk ishte vaksinuar kundër Covid-19, ndërsa familjarët e saj, të cilët kanë marrë dy dozat e vaksinës, kanë rezultuar negativë. Aktualisht ajo ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe nën mbikqyrjen e mjekut.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img