Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ishte duke festuar me shoqet në pishinë, 25-vjeçarja përfundon në spital dhe del prej andej me një këmbë të prerë (ARSYEJA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vajzë e re mbeti pa një këmbë dhe pa disa gishta në tjetrën, pasi u fut në një pishinë me ujë të nxehtë, në një festë me miqtë e saj. Kjo gjë i shkaktoi meningit.

Ngjarja ndodhi në Janar, kur 25-vjeçarja Lauren Briggs, u zgjua në shtëpinë e miqve të saj me vështirësi në frymëmarrje, pasi e kishte kaluar mbrëmjen duke u argëtuar. Ajo u dërgua me urgjencë në spital, ku u diagnostikua me septicemia meningokoksike. Ky infeksion në gjak që mund të jetë vdekjeprurës, ndodh kur bakteret në trup shumëfishohen në mënyrë të pakontrolluar.

Mjekët u përpoqën për t’i shpëtuar jetën Lauren-it dhe u detyruan që t’i prisnin këmbën e djathtë deri poshtë gjurit, si dhe gishtërinjtë në këmbën e majtë. E reja nga Essex, Britania e Madhe, e cila punonte si recepsioniste në një klinikë mjekësore, tanimë do të duhet ta kalojë jetën në karrige me rrota.

“Atë natë isha futur në pishinën me ujë të ngrohtë të miqve të mi dhe mjekët më thanë se mund të kem rënë në kontakt me infeksionin nëpërmjet një çarje të vogël që kam pasur në këmbë, ndërkohë që ndodhesha brenda në ujë. Pishinat me ujë të ngrohtë janë të mbushura me baktere, kështu që me gjasë ky mund të ketë qenë shkaku”, tregoi e reja për Mirror.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img