Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Ishte dënuar me 5 vite burg, arrestohet trafikanti i shumëkërkuar në Shkodër (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 30-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Bëhet fjalë për Valentin Gjeloshin, banues në lagjen ‘Skenderbeg’, Shkodër, i cili është dënuar me 5 vite burg nga Gjykata Shkodrës.

Tashmë i riu do të vuajë dënimin për veprën penale ‘’Prodhim dhe shitja e narkotikëve ‘’, e kryer në bashkëpunim.

Gjeloshi është një emër i njohur për policinë pasi është arrestuar dy herë më parë, në vitin 2015 dhe 2016 për drogë dhe për plagosje në një lokal të Shkodrës.

Njoftimi i policisë Shkodër:

Vijon puna për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim

Kapet dhe ndalohet nga Policia e Shkodrës një person i shpallur në kërkim kombëtarë, i denuar me 5 vite burg nga Gjykata Shkodrës

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në baze të informacione të siguruara në rrugë operative dhe pas një pune të mirëorganizuar u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim

Valentin Gjeloshi, 30 vjeç, banues në lagjen “Skenderbeg”, Shkodër,

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër me vendimin e formës së prerë Nr.98, datë 13.03.2019, e ka dënuar me 5 vite burgim për veprën penale ‘’Prodhim dhe shitja e narkotikëve ‘’, e kryer në bashkëpunim parashikuar nga neni 283/3 i Kodit Penal.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Më shumë