Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

ISHSH në Gjirokastër, mbyll pjesërisht Drejtorinë e Tatimeve dhe 3 fasoneri për shkak të Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2dd477daa49760b66bf39e3b50ebe763

Në Gjirokatër numrat e Covid-19 janë çdo ditë e në rritje. Ndaj ISHSH në bashkëpunim me policinë e shtetit ka përforcuar kontrollet dhe masat parandaluese.

Mësohet se janë gjobitur 4 persona me nga 700 mijë lekë të rinj për thyerje karantine.

Gjithashtu bëhet me dije se është mbyllur pjesërisht për 1 fasoneri në Gjirokastër dhe 2 në Përmet.

Është kryer inspektim në spitalin rajonal “Omer Nishani” ku është lënë detyrë dezinfektimi i ambienteve dhe izolimi i detyruar për 7 persona pozitivë, 4 infermiere dhe 3 sanitare.

Po ashtu është bërë mbyllje e pjesshme e Drejtorisë së Tatimeve pasi 7 punonjës administrate rezultuan pozitiv.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img