Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

ISHSH mbylli fasonerinë në Vlorë pas rasteve me Covid, punonjëset në protestë: Nuk kemi me çfarë të mbajmë familjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Punonjëset e një fasonerie në Vlorë janë ngritur në protestë, pasi Inspektorati Shtetëror i Shëndetësisë ka mbyllur ditën e sotme fasonerinë ku ato punonin.

Punonjëset kanë kërkuar të rikthehen në punë ose të paguhen për kohën që do të qëndrojnë në shtëpi. Ato janë shprehur se ky është burim i vetëm i të ardhurave dhe nuk kanë me çfarë të mbajnë familjen.

Kujtojmë që fasoneria në Vlorë u mbyll për shkak se pesë punonjës rezultuan pozitiv me Covid-19.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img