Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

ISHSH gjobit me 5 milionë lekë ‘Djemtë e Labërisë’: Protestuan për largimin e konsullit grek pas djegies së flamurit shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

79dc1f055585ed7f91e2a1b2bdebb820

Organizatorët e protestës së sotme në Gjirokastër janë gjobitur nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor me 5 milionë lekë të reja.

Gjoba është vendosur, pasi nuk janë zbatuar edhe rregullat e distancimit social, të konfirmuara nga ISHSH. Fleta e gjobës i’u është dorëzuar tre prej organizatorëve të këtij tubimi, menjëherë pasi kanë deklaruar përfundimin e protestës.

Sipas Shoqatës, kjo protestë vjen si pasojë e shkeljes së të drejtave të qytetarve të Shqipërisë, ku për një kohë të gjatë shteti fashist helen nuk ndalon propagandën dhe sulmin ndaj shqiptarve dhe kulturës shqiptare.

Shkas është bërë ngjarja skandaloze që ka ndodhur para dy ditësh në qytetin e Sarandës, ku një minoritar grek i ka vënë flakën flamurit shqiptar.

Gjatë protestës para Konsullatës Greke në Gjirokastër, forca të shumta policie u mbledhën përpara Konsullatës shoqëruan 9 persona.

prot.JPG

Më shumë

spot_img