Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Ishin vaksinuar me dy doza Pfizer, zbulohen dy raste me variantin “Delta” në Pogradec

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy raste me variantin “Delta” janë konstatuar në Shqipëri.

Bëhet fjalë për një familje në një fshat të Pogradecit, e cila është kthyer pas në doganën e Kapështicës, pasi kanë bërë një test nga pala greke.

Menjëherë është bërë karantinimi i personave të dyshuar dhe kontakteve të tyre.

Mësohet se dy personat të cilët janë infektuar me mutacionin “Delta” më herët kishin marrë të dyja dozat e vaksinës Pfizer.

Më shumë

spot_img