Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Ishin shpallur në kërkim, arrestohen 2 të rinj (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Cërrikut  ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Në pranga është vënë Olsi Hysa, 28 vjeç, banues në Belsh Elbasan dhe Ali Jahja, 27 vjeç banues në fshatin Kajan, Belsh.

Kapja dhe ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Veprimet për ekzekutimin e vendimit penal për këta shtetas do të kryen nga D.V.P Gjirokastër.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img