Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Ishin nisur për në ekskursion, aksidentohet autobusi me nxënës në aksin Librazhd-Prrenjas

Lajme të ngjashëm

Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin rrugor Prrenjas-Librazhd, tek “Kthesa e Murashit”.

Bëhet me dije se në aksident është përfshirë një autobus me nxënës dhe një makinë. Autobusi ishte nisur për në qytetin e Gjirokastrës, ku fëmijët do të zhvillonin dhe një eskursion.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka të lënduar, por vetëm dëme material. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Më shumë