Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Ishin me mision në Afganistan, kthehen në Atdhe ushtarët paqeruajtës shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë rikthyer në Atdhe Kontigjenti VL paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë, të cilët morën pjesë në misionin “Resolute Support Mission” në Kabul, Afganistan.

Ka qenë vetë ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi i cili përmes një postimi në rrjetet sociale i ka uruar mirseardhjen ushtarëve,teksa ka shpërndarë gjithashtu edhe disa foto nga momentet e mbërritjes së tyre.

 “Mirëseerdhët në atdhe! – Kthehet Kontingjenti VI paqeruajtës i batalionit të Forcave Speciale dhe Kontingjenti XIII paqeruajtës i batalionit të dytë të këmbësorisë që morën pjesë në misionin “Resolute Support Mission” në Kabul, Afganistan.”, shkruan Peleshi.

Më shumë

spot_img
spot_img