Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ish-zv/ministri: Ashtu si PD, edhe te socialistët ka dy fraksione! Një është mes bulevardit dhe tjetri është burgu 313

Lajme të ngjashëm

Ish-zëvendësministri i Brendshëm, Avenir Peka thotë se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do të ketë probleme me drejtësinë, para zgjedhjeve parlamentare të vitit 2025.

Në një intervistë për Euroneës Albania, Peka u shpreh se presioni ndaj Prokurorisë së Posaçme është i madh, por korrupsioni i mazhorancës është akoma më i madh dhe sipas tij, politikanët socialistë do e kenë të vështirë t’i shpëtojnë burgut.

“Politikani që ka ndenjur më shumë në pushtet në 30 vite demokraci, është Edi Rama. Nëse ke dy fraksione në Partinë Demokratike, midis Bashës dhe Berishës, në Partinë Socialiste ke prapë dy fraksione. Njëra është midis bulevardit “Dëshmorët e Kombit” dhe tjeri është burgu 313. Kjo është e ardhmja e Partisë Socialiste.

Rama e detyroi Enkelejd Alibeajn të regjistrohet, e regjistroi me dhunë në zgjedhje. Këto zgjedhje do të ndajnë njëherë e mirë, problemet e brendshme të Partisë Demokratike.

Problemet e brendshme të Partisë Socialiste nuk kanë filluar akoma. Fillojnë me 313, me gjysmën e kabinetit qeveritar që janë brenda, do vazhdojnë, edhe Erion Veliaj e ka litarin në qafë, është çështje kohe, para apo pas zgjedhjeve, sa t’ia heqin trekëndëshin nga këmbët. Do vazhdojë edhe me të tjerët. Presioni ndaj SPAK-ut është i madh dhe do vazhdojë, por zullumi është aq i madh, saqë nuk ka as SPAK dhe as perëndi që t’i mbajë. Në 2025, Edi Rama do ketë probleme me gjellën, nuk do ketë probleme zgjedhjesh”, është shprehur Avenir Peka.


Më shumë