Tirana
few clouds
9 ° C
9 °
9 °
93 %
2.6kmh
20 %
Mër
15 °
Enj
16 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Ish-zëdhënësja e Berishës: Nëse Lulzim Basha humb dhe këtë herë, të hapë krahun për dikë tjetër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Erla Mëhilli, ish-zëdhënësja e Sali Berishës, thotë se nëse kreu i PD Lulzm Basha humb dhe këtë herë zgjedhjet, ai duhet të respektojë standardin që vendosi Berisha në 2013, të largohet.

E ftuar mbrëmjen e djeshme në “PolitikON”, Mëhilli tha se Basha duhet të hapë krahun për dikë tjetër në PD. Për Ramën, ajo tha se ka nisur të imitojë Berishën dhe e adhuron në fshehtësi.

“Liderin përballë nuk di të ta pikturojë sikurse duhet. Sot më shumë se kurrë Rama ka marrë më shumë se kurrë nga Berisha si lider. Sa më shumë kalon koha sikur tenton ta imitojë dhe e adhuron në fshehtësi. Personalisht kështu më duket. Është rritur shumë politikisht duke mësuar nga Berisha.

Kështu sikurse është politika sot nuk kthehem në politikë. Nuk parashikoj dot rezultatin e zgjedhjeve, nuk parashikoj dot të pakënaqurit e PS-së, rënie e LSI-së dhe ngritjen e PD-së. Nëse humbet PD-ja duhet të respektojë standardin që ka vendosur Berisha. Nëse nuk fiton duhet të hapë krahun dhe ta provojë dikush tjetër”, u shpreh Erla Mëhilli.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img