Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Ish-sekretarja e PD Valbona Mezini përballë Dritan Lelit në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bindja Demokratike, sikurse dihet tashmë do garojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit përmes kandidatëve të saj.

albsig

spring

Pjesë e Bindjes Demokratike është bërë edhe Valbona Mezini ish-sekretarja e Organizatave Partnere në PD.

 

Mezini ka qenë një nga kritiket e Bashës dhe nuk pranoi të garonte në Këshillin Kombëtar të PD duke e cilësuar garën si fallco.

Mirëpo, tashmë si pjesë Bindjes Demokratike, Mezini do të kandidojë përballë Dritan Lelit të PS për bashkinë e Vlorës.

Mezini ka studiuar për gazetari duke e ushtruar këtë profesion në disa nga mediat kryesore të vendit. Paraleleisht ka ndjekur edhe aktivitetin e saj politik në PD deri në momentin që u themelua Bindja Demokratike ku ajo është anëtare e bordit përfaqësues të kësaj partie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img