Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Ish-sekretari amerikan Mike Pompeo vjen për herë të parë në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë nesër Shqipërinë.

Bëhet me dije se Pompeo do vizitojë Tiranën, ku do të marrë edhe titullin e nderit “Doctor Honoris Causa”.

Mësohet se do të jetë Universiteti i Tiranës ai që do ti japë titullin Pompeo, ndërsa ceremonia do të mbahet nesër tek ish-Sheratoni.

Mike Richard Pompeo është një politikan, diplomat dhe biznesmen amerikan që shërbeu nën Presidentin Donald Trump si drejtor i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës nga 2017 deri në 2018 dhe si Sekretari i 70-të i Shtetit i Shteteve të Bashkuara nga 2018 deri në 2021. Ai vjen për herë të parë në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img