Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Ish-prokurori bën deklaratën E FORTË: SHBA sjell provat për BERISHËN në SPAK! Është vetëm fillimi i një TËRMETI

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-prokurori i njohur Shkëlqim Hajdari thotë se shpallja non-grata e Sali Berishës nga SHBA, është “vetëm fillimi i një tërmeti për zyrtarët e lartë shqiptarë”.

Hajdari tha në emisionin “Arena” se vendimi i DASH përkon me një sërë çështjesh të hapura në SPAK që kanë lidhje indirekte me Berishën.

albsig

spring

Sipas tij, SHBA është e gatshme të sjellë të gjitha provat për Berishën nëse SPAK i kërkon në rrugën e duhur zyrtare.

“Është e qartë, SHBA ka prova. Kjo duhet ta gëzojë popullin shqiptar. Spak është ngritur, çështjet që lidhen indirekt me Berishën kanë filluar. Privatizimi i ish-kompleksit partizani, Gërdeci. Kemi dhe një denoncim të ish-bodigardit të Berishës, Izet Haxhia. Unë mendoj se ndryshe nga herët e tjera, SHBA si pasojë e bashkëpunimit me SPAK, të gjitha provat, nëse do i kërkojë SPAK, do i sjellë në Shqipëri. Ky është fillimi i një tërmeti për zyrtarët e lartë shqiptarë që kanë abuzuar. Është zgjedhur një nga njerëzit më të fortë. Të tjerët s’do na bëjnë përshtypje”, deklaroi Shkëlqim Hajdari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img