Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Ish-zv.presidenti Pence në kampin e Manzës: Hera e parë që vij në Shqipëri, është bërë shtëpia e diasporës së Iranit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-zv.presidenti i SHBA Mike Pence, ka mbërritur pasditen e kësaj të enjteje në Shqipëri. Ai ka vizituar menjëherë kampin e iranianëve “Ashraf 3” në Manzë dhe ka mbajtur një fjalë përshëndetëse, ku ka falenderuar dhe Shqipërinë.

Pence është shprehur se për të është hera e parë që viziton vendin tonë, por e quajti Shqipërinë shtëpi të diasporës së Iranit.

albsig

spring

“Është një privilegj të jemi këtu në shtëpinë e mijëra luftëtarëve të popullit të Iranit. Kam udhëtuar mijëra milje për të qenë sot këtu pasi ne ndajmë një çështje të përbashkët. Çlirimin e popullit të Iranit. Ne ndajmë një parim për një Iran të lirë dhe demokraci të qëndrueshme.

Dua të falënderoj të gjithë. Shumica prej jush keni kaluar situata shumë të vështirë. Ju falënderoj për qëndrueshmërinë në emër të lirisë. Është hera e parë që vizitoj Shqipërinë.

E di brenda zemrës time që shumica duke qenë përvoja ime që kam shërbyer, shumë amerikanë kanë familjarët e tyre. 1.5 milion amerikanë kanë lindur në Iran. Shqipëria është shtëpia e diasporës së Iranit. Populli i Iranit ka një vend të veçantë në zemrën time”, u shpreh Pence.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img