Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ish-presidenti Obama: Putin po vepron në një mënyrë të re të pamatur, është i pamëshirshëm

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i SHBA, Barack Obama në një intervistë është shprehur se presidenti rus Vladimir Putin po vepron në një mënyrë të re të pamatur me pushtimin e Ukrainës.

Obama tha se Putin është treguar i pamëshirshëm si ndaj popullit të tij ashtu edhe ndaj të tjerëve.

“Putini ka qenë gjithmonë i pamëshirshëm ndaj popullit të tij, si dhe ndaj të tjerëve. Ai ka qenë gjithmonë dikush që është mbështjellë në këtë ndjenjë të shtrembëruar, të shtrembëruar ankesash dhe nacionalizmi etnik”, tha Obama.

“Ajo pjesë e Putinit, mendoj, ka qenë gjithmonë aty. Ajo që kemi parë me pushtimin e Ukrainës është që ai ishte i pamatur”tha ai ndër të tjera.


Më shumë