Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Ish presidenti i Kosovës kandidon për kryetar të LDK-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka bërë publike kandidaturën e tij për kryetar të LDK-së, partia e themeluar nga presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova.

albsig

spring

Sejdiu ka theksuar se LDK-së i nevojitet një ristrukturim i mirëfilltë i vetvetes si dhe i duhet në program i ri.

Ish presidenti i Kosovës tha se është i gatshëm që të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së LDK-së, por gjithçka do të zyrtarizohet në Kuvendin  e LDK-së i cili do të mbahet më 3 gusht.

‘Deri në ditën e mbajtjes së kuvendit, unë do t’i analizoj të gjitha rrethanat lidhur me kandidaturën time. Ato, siç edhe është rregulli, paraqiten në kuvend’, ka thënë ish presidenti Sejdiu. 

president.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img